zaupanje 3 Dobra karma

Mikročipi, kode in pečati so nas zasužnjili - ...

pes, kent, Svet24.si

"Ker se v 10 letih nisem naučil biti priden ...

janez jansa bobo1 Reporter.si

Kako je Janša klical na Reporter in spraševal ...

Aleksandra Pivec Svet24.si

Vodstvo Desusa je grozilo predsednici ...

UV-TRAVNER HOJS-pl Necenzurirano

Večerni obiski Aleša Hojsa na policiji

jelena karleuša Odkrito.si

Znan IQ Jelene Karleuše

Tanja Žagar Njena.si

Tanjo Žagar zasuli s čestitkami za drugo ...

Festival Hiša strpnosti dosegel svoj namen

Teja Pelko, 21.03.2020 09:00:40

Mini teater in Judovski kulturni center Ljubljana sta organizirala že 6. Festival Hiša strpnosti v Ljubljani. Glavni namen festivala je izobraževanje mladih o holokavstu, ksenofobiji in rasizmu ter o beguncih in njihovem vključevanju v slovensko družbo.

Delite na:
Festival Hiša strpnosti dosegel svoj namen
Igralci Benjamin Krnetić, Robert Waltl in Timon Šturbej Marko Vavpotič, M24.si

 V času festivala so pripravili številne filmske projekcije in izobraževalne jutranje pogovore, na ogled sta bili tudi razstava Potni listi za življenje in lutkovna predstava Vsi skupaj, vsi tukaj.

Festival Hiša strpnosti 4
Roman Uranjek, slikar in član skupine IRWIN, se pogosto udeležuje kulturnih prireditev.
Goran Antley / M24.si

Sodeč po elektronski pošti, ki jo je poslal Franci Hočevar, ravnatelj OŠ Spodnja Šiška, je festival dosegel svoj namen. »V šoli v sklopu pouka sicer izvajamo osveščanja in vzgojo učencev z različnih področij. V vzgojno dejavnost skušamo vnesti tudi vzgojo za strpnost, vendar se ne more nič meriti z današnjo, za nas in naše učence res globoko in posebno izkušnjo. To ste nam omogočili z izbiro filma, prijetnim okoljem, posebno pa z izbiro gostij ter njunim subtilnim vodenjem in odzivom na naše učence.

Festival Hiša strpnosti 5
Festival je obiskala tudi sociologinja dr. Darja Zaviršek.
Goran Antley / M24.si

Vsi, ki smo jih spremljali, smo opazili, da se jih je dotaknilo. Lep pozdrav do prihodnjega leta,« je zapisal Hočevar. Mini teater so v času trajanja festivala obiskali številni znani obrazi. Kdo vse, si oglejte spodaj.

Objavljeno v reviji Vklop/Stop spored št. 9, 27. 2.2020